relokacja fabryki

Relokacja linii produkcyjnej

Przemysł i produkcja wiąże się z zastosowaniem najróżniejszych maszyn i urządzeń. Większość z nich to często skomplikowane i olbrzymie konstrukcje, których transport jest znacząco utrudniony. Zmiana siedziby przedsiębiorstwa w takim przypadku to prawdziwe wyzwanie nawet na bardzo krótkim dystansie. Cały proces jest bardzo skomplikowany i wymaga dokładnego planowania.

Czym jest relokacja maszyn?

Kiedy istniejąca firma przenosi się w inne miejsce, konieczny jest demontaż urządzeń oraz montaż maszyn i ponowne uruchomienie ich w nowym obiekcie. Dotyczy to również sytuacji, kiedy maszyny, całe linie produkcyjne zmieniają miejsce wewnątrz zakładu. Konieczne jest wtedy nie tylko odpowiednie doświadczenie i fachowa wiedza, ale również sprzęt, który umożliwi ponowne uruchomienie maszyn. Zazwyczaj całość należy odpowiednio zdemontować, przetransportować i ponownie zmontować w nowym miejscu.

Montaż maszyny

Relokacja maszyn – dla kogo?

Z usług firm, które oferują profesjonalną relokację maszyn korzystają zazwyczaj przedsiębiorstwa z branży przemysłowej. To nie tylko demontaż maszyn, ale również transport całych linii produkcyjnych. Istotne wówczas jest nie tylko bezpieczeństwo na drodze. Równie ważny jest czas i sprawne zmontowanie linii, by rozpocząć ponowną produkcję. Z usług profesjonalnej firmy warto również skorzystać w przypadku „wewnętrznej przeprowadzki” pomiędzy pomieszczeniami. Wówczas należy mieć na uwadze bezpieczeństwo pracowników. O ile to możliwe, relokacja maszyn przemysłowych może odbywać się często bez konieczności zamknięcia przedsiębiorstwa. Kto najczęściej korzysta z usług profesjonalistów? To najczęściej zakłady przemysłowe oraz firmy, które zmieniają lokalizację i siedzibę. Firmy, które cenią sobie czas i kompleksowe rozwiązania.

Relokacja linii produkcyjnej – co wchodzi w zakres usług?

Wbrew pozorom relokacja to nie tylko transport pomiędzy starym, a nowym miejscem przedsiębiorstwa. Firmy dodatkowo oferują demontaż maszyn, załadunek, przewóz, rozładunek oraz montaż maszyn w docelowym miejscu. Obejmuje to również wszelkie podłączenia elektryczne, pneumatyczne i hydrauliczne.

Relokacja linii produkcyjnej to spore przedsięwzięcie. Dlatego należy wnikliwie podejść do tematu i zastosować rozwiązania optymalne, które umożliwią szybkie podłączenie maszyn i ponowną produkcję. Wiedza oraz doświadczenie są w tym przypadku niezbędne. Wybierając odpowiednią firmę, warto upewnić się co do rodzaju usług, które wliczone są w cenę. Nieprawidłowości mogą przyczynić się nie tylko do problemów związanych z bezpieczeństwem, ale również do opóźnień związanych z produkcją, a to z kolei wiąże się ze stratami finansowymi przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *