sprężarki

Wynajem sprężarek – czy się opłaca?

Zakup sprężarki wiąże się ze sporymi wydatkami. Nie zawsze jest on jednak koniecznością. Jeśli tego rodzaju sprzęt ma być wykorzystany wyłącznie w wyjątkowej sytuacji, lepszym rozwiązaniem może okazać się wynajem sprężarek. Czy jest on faktycznie opłacalny? Gdzie najlepiej szukać urządzeń generujących sprężone powietrze?

Kiedy zdecydować się na wynajem sprężarki?

Sprężarki są urządzeniami niezbędnymi w wielu branżach. Liczne zakłady na co dzień wykorzystują sprężone powietrze, bez którego niemożliwe byłoby wykonanie wielu procesów produkcyjnych. Są jednak przypadki, w których tego rodzaju urządzenia okazują się niezbędne wyłącznie do wykonania określonego projektu. Wtedy kosztowna inwestycja w wysokiej jakości sprzęt, mogący służyć przez wiele lat, jest niekorzystna finansowo dla danego przedsiębiorstwa. W związku z tym, dobrą decyzją będzie postawienie na wynajem sprężarek.

Wypożyczenie sprzętu nierzadko jest też dobrym rozwiązaniem w momencie, gdy właściciele danego przedsiębiorstwa chcą sprawdzić, czy dana sprężarka będzie dla nich odpowiednia. Po przetestowaniu kilku rodzajów urządzeń łatwiej wybrać to, które najlepiej sprawdzi się do określonego zastosowania. Przy tym nie trzeba obawiać się, że pieniądze wydane na zakup określonego sprzętu zostaną stracone. 

Wynajem sprężarek jest skierowany do wszystkich zakładów ulegających dynamicznym przemianom oraz do osób, które chcą przetestować określony sprzęt. Obecnie część miejsc zajmujących się wypożyczaniem sprężarek umożliwia bezpłatną wymianę urządzeń, tak aby osoba, która za nie płaci, mogła znaleźć model idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Oprócz tego wypożyczenie sprzętu może być dobrym wyborem w przypadku przedsiębiorców stawiających dopiero swoje pierwsze kroki na rynku. Nawet jeśli plan się nie powiedzie zgodnie z oczekiwaniami, nie stracą tak dużych pieniędzy.

Jakie zalety ma wynajem sprężarek?

W przypadku, gdy sprężarka potrzebna jest jedynie do wykonania konkretnego zlecenia, wynajęcie jej zamiast kupna niesie ze sobą przede wszystkim oszczędności. Wypożyczenie urządzenia jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż inwestycja w słabej jakości sprzęt, który może być niewydajny lub w krótkim czasie ulec awarii. Wtedy wynajęcie wysokiej klasy sprężarki ma bez wątpienia więcej plusów m.in. w postaci wydajnej pracy.

Ważną zaletą wynajęcia sprężarki jest również to, że można przetestować kilka urządzeń, zamiast od razu decydować się na jedno z nich. Dzięki temu łatwiej znaleźć idealny sprzęt dla określonej branży czy przedsiębiorstwa. W przypadku postawienia na wynajem sprężarek zazwyczaj można też liczyć na doradztwo specjalistów dotyczące tego, które z urządzeń sprawdzi się najlepiej, co także znacznie ułatwia podjęcie ostatecznej decyzji o wyborze sprzętu.

Jeśli skorzysta się z usług wypożyczalni dbającej o klienta, można również liczyć na serwis, który w razie problemów z urządzeniem pomoże w ich rozwiązaniu. Warto także podkreślić, że koszty związane z konserwacją sprzętu też bierze na siebie wynajmujący, co pozwala ograniczyć wydatki związane z wykorzystaniem sprężarki w zakładzie. Wiele osób docenia również to, że wypożyczając sprzęt, nie trzeba planować, gdzie będzie on przechowywany, ponieważ gdy przestanie być potrzebny, można go zwrócić.

Jaką sprężarkę wynająć?

Poszukując odpowiedniej sprężarki do wynajęcia, należy najpierw dokładnie przeanalizować potrzeby swojego przedsiębiorstwa. Warto pamiętać o tym, że poszczególne modele mogą się od siebie różnić wielkością, a także wydajnością. Co więcej, na rynku można znaleźć warianty przeznaczone do ciągłej pracy, jak i takie, które wymagają odpowiednich przerw. Sprężarki można również podzielić na olejowe oraz bezolejowe – to, które z nich sprawdzą się lepiej, zależy od tego, jak czyste ma być generowane przez nie sprężone powietrze – a także tłokowe i śrubowe – każde o nieco innych parametrach.

Ostateczna decyzja dotycząca tego, jaki sprzęt wybrać, powinna więc wynikać przede wszystkim z potrzeb, jakie ma dane przedsiębiorstwo. Tak jak zostało wcześniej wspomniane, w wielu przypadkach osoby zajmujące się wypożyczaniem tego rodzaju urządzeń pomagają w doborze odpowiedniego modelu. Dzięki temu łatwiej znaleźć sprzęt odpowiadający na konkretne potrzeby. Oprócz tego należy pamiętać, aby stawiać wyłącznie na urządzenia, które pochodzą od sprawdzonych dostawców. Tylko wtedy można mieć pewność, że wypożyczona sprężarka zapewni przedsiębiorstwu oczekiwaną wydajność.

Istotna jest też wielkość danego sprzętu – trzeba pamiętać o tym, że na czas jego wykorzystania powinien zmieścić się w zakładzie. Obecnie można wybierać spośród sprężarek dostosowanych do wielu różnych branż. Warto także mieć na uwadze, że część firm zajmujących się wypożyczaniem opisywanych urządzeń sprzedaje również sprężone powietrze, co umożliwia uzyskanie niezbędnego gazu nawet bez wykorzystania w danym przedsiębiorstwie określonego sprzętu. 

Gdzie wynająć sprężarkę?

Podczas wynajmu należy również pamiętać o tym, aby wybierać sprężarki powietrza oferowane przez rzetelne i sprawdzone firmy. To zagwarantuje, że wypożyczony sprzęt będzie mieć odpowiednie parametry. Co więcej, w profesjonalnych firmach pracują zazwyczaj osoby doskonale znające się na pneumatyce, co pozwala na skuteczną pomoc przy wyborze określonego sprzętu i dopasowanie go do wskazanych potrzeb. Warto także podkreślić, że w dobrych wypożyczalniach można zazwyczaj spotkać wyłącznie sprzęt renomowanych firm.Warto również wybierać miejsca zapewniające profesjonalny serwis urządzeń. Ponadto, tak jak zostało wspomniane, w części punktów możliwa jest bezpłatna wymiana urządzeń w przypadku dłuższej współpracy. To rozwiązanie docenią przede wszystkim właściciele firm, którzy nie są pewni, jaki sprzęt będzie dla nich najlepszy i chcą sprawdzić dostępne opcje. Stawiając na renomowaną firmę, ma się pewność, że wypożyczona sprężarka odpowie na wszystkie potrzeby przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *